П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Ремонт міста продовжується. Наразі – новий сквер та центр

8 жовтня представники Маріупольської міської ради провели робоче засідання щодо подальшого ремонту міста. Цього разу темою дискусії був майбутній візуальний вид ділянки по проспекту Миру від Театрального скверу до будівлі ДОСААФ. Далі на mariupol-future.

На засіданні був присутній дизайнер проекту Денис Юдін, який представив свої ідеї. Він каже: «Треба витримати ритм вулиці, але зберегти історичність». На його задум, вся частина проспекту буде виконана в поєднанні старого та нового стилів, а також – у нових кольорах. Дизайнер пропонує візуально поділити проспект на дві зони: ліву частину зробити у теплих кольорах (жовтих та помаранчевих), а праву – в холодних (зелених та сірих). Денис Юдін має пропозиції щодо ремонту будівель. Він хоче деякі з них пофарбувати та реставрувати, в інших – збільшити кількість поверхів, а треті – зробити скляними. Цікавинкою стане будівля ДОСААФ, яка буде виглядати наче тризуб.

Будівлі колишнього банку (нині – бібліотека ім.Короленко) та готелю «Континенталь» будуть реставрувати за вже наявними проектами. Але вони обов’язково впишуться у новий дизайн проспекту.

Денис Юдін також запропонував звузити проїжджу частину. У планах залишити дві смуги руху, а третю віддати для руху комунального транспорту. Планується продумати смуги руху для велосипедистів, паркувальні місця, заїзди та виїзди в житлові двори.

Сквер біля будівлі ДОСААФ також буде відремонтований. Заступник міського голови Маріуполя Сергій Захаров каже, що в наявності вже є проект по цій ділянці, але він вислухав ідеї Дениса Юдіна та запропонував зробити щось середнє між ними. Так, за задумом дизайнера, там може бути спроектований скейт-парк, музей трамваїв, кафе, багато зелені та фонтани.

Цікаво, що в процесі реставрування скверу на його площі будуть проходити археологічні розкопки. Якщо будуть виявлені цінні знахідки, то концепція скверу може змінитися, а місце знахідки буде накрите скляним куполом.

На засіданні прийшли до висновку, що й вивіски крамниць по проспекту мають бути в одному стилі та на одній висоті. А ще – оприлюднили перелік будівель, які передадуть до списку культурного спадку. Наприклад, одна з них – Дім з левами.

Тож зустріч була дуже плідною. Всі пропозиції зафіксовані та мають бути узгоджені на засіданні виконкому.

Таким чином, до 2030 року планується завершити всі реконструкції міста та зробити єдину його концепцію.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.