П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Центру розвитку стартапів 1991 – два роки

За цей час команда центру посприяла розвитку 20 ІТ-стартапів. Майже усі вже отримали фінансування та реалізуються не тільки на території Україні, але й за кордоном, пише mariupol-future.com.ua.

29 жовтня 2019 року Центр розвитку стартапів 1991 у Маріуполі відкрив Президент України Володимир Зеленський. Майданчик розпочав свою роботу з інкубації стартапів.

Команди спеціалістів змагалися за фінансування для свого проекту. Впродовж 4 місяців маріупольці працювали над своїми стартапами, а допомагали їм в цьому ментори з різних куточків України і навіть США. Тоді перемогла команда стартапу VAHTA – системи контролю відвідувачів за допомогою QR-коду.

«У тих закладів, які фіксують відвідувачів на папері, не виключається можливість підробити інформацію. Тому ми вирішили створити достовірний сервіс, який буде усім зручний», – розповів засновник «VAHTA» Матвій Василенко.

Серед тих, кому також вдалося вразити маріупольську ІТ-спільноту, команда стартапу «Не забуду». Маріупольські програмісти створили сервіс, який зберігатиме відомості про померлих людей. Користувачі зможуть завантажити інформацію в анкети, а на місці поховання можна буде розмістити QR-код. На реалізацію цього проекту команда виграла 100 тисяч гривень.

Маркетолог команди «Не забуду» Валентина Макарова розповіла:

«На сайті працюватиме спеціальна карта кладовищ і там можна буде позначати місця поховання. Мета сервісу – зберегти пам’ять про людей».

Усього за два роки до Центру 1991 у Маріуполі з ідеями звернулися понад 300 спеціалістів. При чому не всі мають досвід в програмуванні. Команди отримали фінансування від інвесторів на суму у 500 тисяч доларів.

Працюють над розвитком можливостей ІТ-фахівців не тільки Маріуполя, але й з усієї України. Влітку минулого року тут провели батл веб-дизайнерів. У фіналі зустрілися вісім учасників, які мали за дві години оформити сайт. Переміг спеціаліст з Києва, хоча і маріупольці гідно представили наше місто.

«Зараз ми запускаємо першу в регіону венчурну студію.  Ми будемо не тільки допомагати стартапам з менторською підтримкою, а й із самим процесом технологічного створення ІТ-продуктів, шукатимемо разом інвестиції», – ділиться планами проєктна директорка Центру стартапів 1991 Єва Бельченко.

Подати заявку на участь у венчурній студії можна до 15 листопада. Програма триватиме рік. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.