Середа, 24 Липня, 2024

“Життя дверей має значення” – новий проект по реставрації дверей у Маріуполі

Навесні 2021 року в Маріуполі з’явився проект «Життя дверей має значення» («Doors life matters»).  Ця ідея прийшла до маріупольця Ярослава Федоровського та його однодумців. Він каже, що метою проекта є реставрація історичних дверей міста, які стануть «брендом» міста. Більше на сайті mariupol-future.com.ua.

За невеликий час існування ініціатива «Життя дверей має значення» вже стала дуже відомою в Маріуполі. Ярослав Федоровський та його однодумці відреставрували три двері, які розташовані за адресами: вул.Італійська, 106, вул.Семенішина, 27, вул.Фонтанна, 44.

Наприклад, двері по вул.Фонтанній,44 мають вік 110 років, як і сам будинок. Команда реставраторів обрали разом з хазяїнами квартири новий колір для двері. Вибір пав на яскраво червоний.

Ярослав Федоровський розповідає: «На реставрацію цих дверей було витрачено 2,5 л грунтовки та 1,5 л фарби. Зняли 11 кг старої фарби та 3 кг цвяхів. Ми працювали 45 днів та залишилися дуже задоволені результатом».

На всі роботи було витрачено 20 тис.грн, які зібрали небайдужі маріупольці. Щоб допомогти історичним дверям отримати нове життя, кожен бажаючий може зробити внесок за реквізитами, які розміщені на соц сторінках проекта. Також в Маріуполі п’ять кафе приєдналися до збору коштів.  З кожної чашки кави 1 грн йде до фонду «Життя дверей має значення».

Команда реставраторів співпрацює і з іншими підприємцями міста та разом випускають тематичні пряники, листівки, магніти та футболки. Так, сувенірну продукцію можна придбати в культурно-туристичному центрі «Вежа».

Наразі йде збір коштів на реставрацію ще двох дверей по вул.Італійська, 85 та вул.Куїнджи, 23. Останню маріупольці могли побачити в дуже гарному новорічному декорі на ці свята. І вона, дійсно, стала туристичним «магнітом» міста.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.