Сіті-боти в наш час – це крута річ, яка допомагає містянам розібратися з різноманітними сервісами, які діють в Маріуполі, швидко знайти всю необхідну інформацію про міські сервіси, та й просто – комфортно проживати у рідному місті, розповідає сайт mariupol-future.
Що таке сіті-бот “Назар” і як воно працює?
Сіті-бот “Назар” – одна з найкращих і найвідоміших розробок маріупольських програмістів, це спеціальний міський бот, який надає швидкий та зручний сервіс з надання своєчасної інформації про проведення поточних ремонтів, а також термінів усунення аварій, які сталися за вашою адресою. “Назара” придумали для того, щоб маріупольці завжди були в курсі, коли ввімкнуть світло, воду чи газ у вашій оселі, а також щоб завжди бути в курсі будь-яких незручностей, які виникли у вашому місті та в вашій оселі.
Маріупольці з задоволенням використовують цей сервіс і часто запитують в сіті-бота про те, як можна змінити адресу, як отримати повідомлення стосовно відключень, подати заявку та багато-багато іншого.
Інструкції з використання сіті-бота можна знайти у відео-форматах на просторах інтернету – нічого складного там немає, це звичайний і доступний кожному сіті-бот, який може стати корисним помічником.
Маріупольський сіті-бот “Назар” запрацював в 2018 році і швидко став одним з найкращих сіті-ботів України
Сіті-бот “Назар” – це крута розробка маріупольських програмістів, яка розпочала свою роботу в 2018 році. Після річної роботи на благо і комфорт мешканців нашого міста в 2019 році сіті-бот “Назар” став учасником престижного конкурсу, де зумів здобути перемогу.
Так, сіті-бот “Назар” від маріупольських розробників – один із учасників національного конкурсу Open Data Challenge 2019, де й вдалося йому здобути впевнену перемогу. Там розробникам за перемогу в конкурсі вдалося заробити на сіті-боті 450 тисяч гривень, а цьому передувала дуже довга і клопітка праця – впродовж чотирьох місяців кращі спеціалісти допомагали розробникам максимально удосконалити сервіс. Результат не забарився – маріупольський сіті-бот і справді заслужив на перемогу, і ми розкажемо, чому.
Варто зауважити, що ця перемога таки стала знаковою для маріупольських розробників, адже тоді, в 2019 році, вони здобули можливість розширити функціонал сіті-бота – наприклад, додати функціонал з моніторингу незаконного розміщення МАФів.
Маріупольський сіті-бот “Назар” став прикладом і для інших міст
Дуже скоро розробкою маріупольських програмістів зацікавилися і в інших українських містах. Цим же ж сіті-ботом зацікавився прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, який відмітив високу ефективність реалізації такої ідеї і доцільність впровадження такого сервісу і в інших містах.
Результат не забарився – дуже скоро сіті-бот “Назар” запрацював і в інших українських містах. Наприклад, його запустили в роботу в Дрогобичі, Луцьку, Запоріжжі, Тернополі, Бердянську, Білгород-Дністровську та в Славутичі.