П’ятниця, 24 Травня, 2024

Перший у Східній Україні центр розвитку стартапів – в Маріуполі

Стартапи в наш час – це крута річ, здатна змінити наше з вами життя, є джерелом інновацій і гарним поштовхом для пошуків чогось нового і створення чогось нового для комфортного життя. Українці також активно долучаються до створення стартапів і успішно представляють нашу країну на міжнародній арені.

Маріуполь – це також чудове місто для розвитку стартапів, адже тут сформувалося чудове середовище, де навчаються і виходять у світ програмісти, які зазвичай і беруться за створення стартапів, пише сайт mariupol-future.com.ua. Так, щорічно в нашому місті випускають понад 6000 програмістів, що спонукало владу заснувати саме в Маріуполі перший на Східній Україні центр розвитку стартапів.

“1991 Mariupol” – що це і для кого?

“1991 Mariupol” – саме таку назву отримав перший на Східній Україні центр розвитку стартапів, який було засновано в рамках інвестиційного форуму в Маріуполі. Відкривали новий інноваційний центр в Маріуполі чинний Президент України Володимир Зеленський та Віце-прем’єр-міністр – Олексій Гончарук.

Тоді, під час урочистого відкриття новенького центру розвитку інноваційних технологій в Маріуполі Олексій Гончарук зазначив, що саме місто Маріуполь в наш час створює величезні умови для активного розвитку ІТ-сфери.

“Маріуполь – одне з найперспективніших міст України, з точки зору розвитку сфери IT”, – зазначив під час свого виступу на відкритті Віце-прем’єр-міністр.

“1991 Mariupol” стало чудовою платформою для зустрічі інноваторів, молодих талантів, активних громадян, представників місцевої влади, бізнесу та інвесторів. Тут працює вже маса навчальних програм для підтримки IT-стартапів і з кожним роком кількість таких навчальних програм лише зростає. Таку платформу створювали для того, щоб об’єднати всіх маріупольських професіоналів в потужні команди для створення унікального інноваційного продукту. Такий продукт, який би не лише міг вийти на міжнародний ринок, а й створити умови для цифрової трансформації регіону. Про це говорив і сам прем’єр під час урочистості.

Реалізація такого потужного проєкту була б неможливою без підтримки американців.

Інкубаційні програми в “1991 Mariupol”

Один з напрямів роботи Центру розвитку ІТ-стартапів в Маріуполі – це також реалізація інкубаційних програм. Urban Tech – таку назву отримала перша така інкубаційна програма в центрі, перша в Маруіполі програма з розвитку стартапів, яка допомагає проєкт від самого початку – ідеї – і аж до готового до виходу на всеукраїнський та міжнародний ринок продукту.

Маріупольці, які беруть участь в цій інкубаційній програмі, отримують чудову нагоду працювати над розробкою свого проєкту в комфортному новенькому офісі“1991 Mariupol”, де створили всі умови для того, щоб Маріуполь став найкращим в Україні за рівнем розвитку ІТ-стартапів. Тут в реалізації будь-якої ідеї з радістю на допомогу приходять ментори та експерти, відтак втілити ідею в життя вдасться гарантовано.

Проєкти, які беруть участь в таких інкубаційних програмах в центрі, проходять всі етапи на шляху до цілковитої реалізації проєкту. Перш за все, майбутній продукт отримує менторство і проходить експертну експертизу від провідних фахівців всеукраїнської ІТ-спільноти. Команді допомагають створити цікаву і круту презентацію, яка приверне увагу інвесторів. Далі учасникам програми дають змогу протестувати готовий прототип розробленого продукту на обраній цільовій аудиторії і сприяють команді в проведенні досліджень ринку.

Для участі в таких інкубаційних програмах до центру приходять невеликі команди учасників віком від 18 років. Більше обмежень немає жодних, адже не існує рамок для розвитку ІТ в сучасному світі.

Про програми стажувань в “1991 Mariupol”

В центрі також діє унікальна програма навчання та стажування молодих спеціалістів в сфері IT від маріупольського центру розвитку стартапів. Программа розроблена задля збільшення ефективності працевлаштування локальних спеціалістів на міські підприємства.

В рамках такої програми учасників навчають JS розробці, продуктовому менеджменту, маркетингу в IT. Саме ці речі необхідні для того, щоб створити і реалізувати вашу ідею в життя, вивести її на міжнародний ринок і здобути успіх та визнання.

Така програма – це курс “молодого бійця”, який за 3 місяці навчання та місяць стажування в одній з відомих компаній міста дозволить почати свою кар’єру у рідному місті за бажаною спеціальністю. А от програма стажування “Стажування з 1991 Маріуполь” дозволяє зануритись у виробничий процес під керівництвом досвідчених спеціалістів і пройти турбулентний етап побудови кар’єри разом – про це пишуть на сайті центру працівники.

Таку програму тут реалізують, опираючись на кілька головних принципів:

  • Безкоштовно. Після відбору учасники мають змогу брати участь в програмі абсолютно безкоштовно;
  • Молодіжно. Програма розрахована виключно на “юних ентузіастів” – молодих людей віком від 18 до 38 років;
  • Інтенсивно. Курс об’ємний і насичений, і все тут відбувається дуже інтенсивно. На учасників чекає три місяці такого інтенсивного навчання і ще місяць стажування на потужному підприємстві;
  • Різностороннє. На учасників програми чекає три професійні програми навчання і також прокачка вмінь та навичок.

Центр розвитку ІТ-стартапів в Маріуполі став справжнім взірцем для наслідування в Україні

Потужний маріупольський центр розвитку ІТ-стартапів став настільки потужним, що в наш час є взірцем для наслідування в Україні. Таку ж ідею хочуть втілити і в інших сприятливих для розвитку стартапів містах.

“1991 Mariupol” – це чудовий центр, розташований в самому центрі Маріуполя. Тут працює чудовий новенький офіс з усім, що необхідно для роботи, є всі прилади для мультимедійних занять та робіт. А поблизу центру розташована інноваційна сучасна діджитал-бібліотека.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.