Іноді техніка виходить з ладу в невідповідний момент, тому може знадобитися швидка заміна. Робочий процес в офісі не можна надовго ставити на паузу, тому до вибору нового пристрою варто підійти максимально уважно та виважено:
- оцініть орієнтовний обсяг робіт, які виконуватимуться на ноутбуці найближчим часом;
- порахуйте зразковий бюджет для покупки;
- продумайте які характеристики девайса вам важливі насамперед, якщо такі є. Наприклад, додаткові функції чи певний дизайн, колір.
В українських інтернет-магазинах ціна ноутбука для офісної роботи стартує від 13000-15000 грн. і повністю залежить від переваг користувача. Чим більше вимог пред’являється до функціоналу, потужності та автономності, тим вищий цінник. У статті даємо кілька важливих рекомендацій щодо вибору простого та надійного офісного помічника.
1. Міцний, компактний, зручний
Ноутбук для офісу має бути мобільним: сьогодні він використовується у кабінеті, а завтра їде з вами на конференцію чи відрядження.
- Вага: 1,5 кг.
- Матеріал: ударостійкий пластик.
- Текстура: максимально гладка та без декору, таку простіше тримати у чистоті.
- Округлі грані та кути зроблять використання більш комфортним.
2. Якісний дисплей
Іноді робочий чи навчальний проект може вимагати багато часу на розробку. Щоб очі менше втомлювалися, а зір зберігав гостроту, необхідно стежити за навантаженням. Неабияку роль у цьому відіграє правильно підібраний дисплей.
- Оптимальна діагональ – 13-15 дюймів. Девайс матиме середні габарити, увага не розсіюватиметься надто великим екраном. Дисплей такого розміру надає велику площу роботи з документами.
- Антивідблиск покриття – справжній must have для роботи в офісі. Освітлення в приміщенні може бути неідеальним, іноді доводиться працювати в дорозі та терпіти відблиски сонця на екрані. Спеціальне покриття поглине зайвий блиск, зменшивши навантаження на зір.
- Для інтернет-серфінгу та роботи в базових програмах достатньо роздільної здатності HD або FullHD. Зображення буде чітким, а окремі пікселі не будуть впадати у вічі.
3. Продуктивність
Якщо ваша робота не пов’язана з графікою Photoshop або AutoCAD, то не обов’язково вибирати модель із процесором останнього покоління та великим обсягом ОЗУ.
- Відповідний чіпсет за співвідношенням ціна/якість роботи – це Intel Celeron або Pentium. Мінімально – 2 ядра, оптимально – 4.
- Об’єм оперативної пам’яті, достатній для швидкого відкриття додатків та обробки даних – щонайменше 4 ГБ. Декілька відкритих вкладок у браузері задіяють не менше 2-3 ГБ ОЗУ, щоб ноут не зависав – варто вибирати із запасом.
- Для зберігання робочих файлів вистачить SSD швидкого на 256-512 ГБ.
- Вбудоване графічне ядро – оптимальний варіант для періодичного перегляду відео та презентацій. Наприклад, достатньо буде вбудованої відеокарти Intel HD Graphics 400.
4. Інтерфейси та технології
Чим їх більше у лептопі, тим краще. Ніколи не знаєш, що може стати в нагоді в робочій ситуації. LAN і Wi-Fi – для підключення до інтернету, Bluetooth – для під’єднання бездротових пристроїв, веб-камера – для робочих Zoom Call.