Вівторок, 19 Березня, 2024

Інновації заради безпеки: як в Маріуполі комунікують з поліцією через смартфон?

Безпека громадян – понад усе, тому останнім часом українські міста дбають максимально про те, щоб гарантувати громадянам максимальний рівень безпеки як на вулицях міст, так і у власних оселях. Чимало інновацій за останні роки стосуються саме галузі безпеки – в місті Маріуполі зокрема, пише сайт mariupol-future.com.ua.

Так, саме в нашому місті влада, дбаючи про безпеку маріупольців, запустила спеціальний безкоштовний мобільний додаток для смартфонів, за допомогою якого містяни легко і швидко можуть комунікувати з місцевими правоохоронцями. Детальніше про додаток та його роль в житті маріупольців – читайте нижче в нашому матеріалі.

Порятунок дитини, яку викрав злочинець, в межах всього десяти хвилин: реалії Маріуполя

Завдяки розробці донецьких програмістів для маріупольців стало можливим знайти вихід з будь-якої ситуації. Наприклад, стала можливим річ, яка ще кілька років тому була недоступною – порятунок дитини, яку викрав зловмисник, в межах всього десяти хвилин. Саме такі можливості відкриває перед маріупольцями мобільний додаток, який вперше презентували мешканцям міста в 2017 році. Це – одна з найважливіших інновацій в сфері безпеки нашого міста за останні кілька років.

Як розповідають розробники додадтку безпеки, зручний та ефективний спосіб цілодобового зв’язку з поліцією було розроблено у рамках розширення можливостей Єдиного аналітичного сервісного центру (UASC) та орієнтовано, в першу чергу, на безпеку дітей. Він дозволяє миттєво реагувати на всі повідомлення від дітей та попереджувати злочини відносно них, максимально ефективно допомагати дітям зберегти щасливе дитинство і не страждати через зловмисників, яких в наш час не бракує.

Додаток для маріупольців – не просто кнопка виклику, а ціла комплексна система безпеки

Фахівці вказують на те, що додаток абсолютно не є примітивним і являє собою не банальну кнопку виклику допомоги, а цілу комплексну систему безпеки, яка працює в системі безпеки UASC. До цієї системи входить колл-центр 102, інтелектуальне відеоспостереження, інформаційний центр з перевірки за базами даних та аналітичний блок.

Основні функції додатку, який допомагає зберегти безпеку маріупольців

Серед основних функцій додатку – екстрений виклик поліції, повідомлення про правопорушення в поліцію в режимі “Свідок”, автоматична перевірка номеру автомобіля на предмет угону, батьківське піклування (встановлення “зони безпеки” для дитини), можливість залишити відгук про роботу поліції та читати актуальні новини про резонансні події та роботу поліції.

Слова словами, однак як це все працює в житті? Уявімо досить звичну кримінальну ситуацію з викраденням людини прямо на вулиці нашого міста – злочинець викрадає дівчину в центрі міста та садить її в своє авто. В ту ж секунду з мобільного додатку на смартфоні викраденої дівчини – жертви – до UASC надходить екстрений виклик – жертва встигла натиснути кнопку 102. Разом з цим тривожним сигналом до поліції автоматично надходить інформація з її координатами та даними, що дозволяє швидко та оперативно відреагувати на викрадення людини.

На цьому далеко не все – злочин на вулиці побачило кілька підлітків, які теж по-своєму зреагували на ситуацію. Вони, як і роблять часто підлітки в сучасному світі, сфотографували цю ситуацію на мобільні телефони і швидко надіслали це до поліції, використавши режим додатку “свідок”.

Є ще одне джерело інформації в такій ситуації – дані з камери – фото та відео викрадення. Система відеоспостереження зафіксувала та визначила номер, марку та колір автомобіля та особу злочинця. Далі робота за диспетчером, який швидко вносить автомобіль в оперативний розшук та орієнтує міські наряди поліції на розшук викрадача дівчини. Все це відбувається максимально швидко саме за допомогою смартфона.

Не варто забувати, що одночасно з цим маріупольські поліцейські побачили весь шлях автомобілю в “онлайні” та на карті – його задетектували та “вели” камери, розташовані вздовж по маршруту маріупольських вулиць.

Саме в такій ситуації тестували новий мобільний додаток під час презентації його маріупольцям. Вся ця операція включно з захопленням поліцейським нарядом зайняла не більше десяти хвилин і результат – врятована дівчина. Безпеку гарантовано!

Такий мобільний додаток – лише для свідомих маріупольців

Однак, варто зауважити, що ефективність вирішення цієї ситуації залежить не лише від інноваційних технологій, а й від свідомості і небайдужості маріупольців, які це все побачили і вчасно відреагували та допомогли жертві ситуації.

Під час презентації мобільного додатку маріупольцям так і заявили, що цей мобільний додаток створювався саме для активних громадян, адже тісна взаємодія поліції та суспільства дозволить правоохоронцям швидше та ефективніше реагувати на всі події в місті та попереджувати злочини. Можливо, саме завдяки цьому додатку та такій тісній співпраці небайдужих громадян та маріупольських правоохоронців наше місто стане найбезпечнішим в Україні. Головне, аби свідомих громадян на вулицях нашого міста було якомога більше.

І результат не забарився – дуже швидко місто Маріуполь увійшло до десятки найбезпечніших міст України. Це при тому, що у 25-кілометровій зоні йдуть активні бойові дії саме в цій області.

Тож Маріуполь в наш час – це справжнє місто інновацій в галузі безпеки і чудовий приклад для наслідування іншим містам. Сподіваємося, що таким хорошим прикладом скористаються і владні представники інших українських міст, а саме використання такого додатку стане цілком звичним явищем і доступним для кожного.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.