П’ятниця, 24 Травня, 2024

Маріуполь – місто інновацій: головні впровадження за останні роки

Маріуполь несподівано став чудовим містом для розвитку стартапів, ІТ, а також для реалізації найрізноманітніших інновацій, пише сайт mariupol-future.com.ua. Останнім часом саме Маріуполь став містом, яке демонструє великі досягнення в галузі інновацій – пригадаймо лише одне відкриття потужного і першого у Східній Україні центру з розвитку стартапів, який в наші дні є зразковим для всієї країни.

Маріуполь – місто-переможець низки всеукраїнських конкурсів в сфері інноваційних технологій

Свої високі здобутки, цікаві розробки та багато іншого маріупольські програмісти представляють дедалі частіше на великих всеукраїнських конкурсах. Тут таланти маріупольських розробників оцінюють на найвищому рівні.

Маріуполь – переможець кількох номінацій на Kyiv Smart City Forum

Таланти маріупольських розробників високо оцінили на надзвичайно потужному інноваційному конкурсі в столиці Kyiv Smart City Forum. В 2019 році на цей конкурс було подано понад 100 заявок в 5 різних номінаціях і експертне авторитетне журі обирало тільки кращих з кращих. До складу журі тоді увійшли відомі архітектори, бізнес-експерти. В кожній категорії було по троє лідерів і представники з Маріуполя зуміли здобути перемогу одразу в двох номінаціях на цьому конкурсі.

За що Маріуполь став “Містом стартапів”?

Одна з переможних номінацій для Маріуполя – це номінація “Місто стартапів”. Сюди маріупольські розробники подали сіті-бота “Назар” та електронні медичні сервіси. Електронні медичні сервіси Маріуполя здобули найвищу оцінку – особливо високо експертне журі оцінило електронний кабінет пацієнта, медичний портал, впровадження електронної медичної карти, реєстратури, чат-бота і ще цілу низку корисних новацій в медичній сфері.

Найбільше зараз місто працює саме над розвитком смарт-напрямку. Це робиться з орієнтацією для мешканців нашого міста – піклуються про комфорт, затишок Маріуполя, його сучасність, привабливість міста для інновацій та інвестицій з-за кордону, а також для бажання нашої молоді жити і працювати саме тут, на благо нашого міста і цілої країни загалом.

Саме заради цього в місті і працюють активно над розвитком технологій. Електронні сервіси, над якими працюють наші маріупольські розробники, і отримали найвищу відзнаку від авторитетного журі. І далі буде ще більше смарт-новацій, переконують маріупольські розробники.

Ще одна нагорода для Маріуполя – “Краща транспортна модель міста”

Не менш престижною стала нагорода в рамках цього ж конкурсу в номінації “Краща транспортна модель міста”, де відзнаку Маріуполь розділив разом з Житомиром та Львовом. Тут Маріуполь також виявився одним з кращих в плані транспортних інновацій – Маріуполь отримав почесну відзнаку за впровадження автоматизованої системи Pikas, інноваційного мобільного застосунку для смартфонів, електронного проїзного в громадському транспорті міста, оплати за проїзд в громадському транспорті за допомогою QR-коду.

Справді, ще одна цілком заслужена нагорода за транспортні новації, адже в останні роки місто Маріуполь взяло курс на вдосконалення транспортної системи в нашому місті, і не просто взялося покращувати транспортне питання в місті, а взялося робити це з орієнтацію на виклики і потреби сучасності. Тож не вдалося обійтися без впровадження електронних технологій, які не тільки покращили життя в місті, але й принесли йому славу і престижну нагороду на авторитетному конкурсі.

Не транспортом і медициною єдиною: маріупольські розробники дбають і про інновації в місті

Та розробники в Маріуполі піклуються не тільки про розвиток транспортної системи і впроваджень в медичну галузь – останніми роками тут також зосередили увагу і на новаціях в освітній галузі. Дбаючи про належний розвиток освіти в місті, тут започаткували проведення спеціального освітнього технопарку в Маріуполі. Технопарк в Маріуполі – це впровадження інновацій в практику освіти в місті. Нижче – детальніше про цю інновацію.

Для того, щоб вивести освіту в Маріуполі на новий рівень, тут організували впровадження технопарку, до участі в якому запрошують керівників закладів загальної середньої освіти і заступників з навчально-виховної роботи Маріуполя та прилеглих районів. Проводиться такий захід за підтримки департаменту освіти міської ради, методично-консалтингового Центру та міського технологічного ліцею.

Програма заходу передбачає роботу у трьох студіях 10 кластерів.  Студії розподіляються за напрямками: фізико-математичні дисципліни та комунікаційно-інформаційні технології, загальні дисципліни і гуманітарні.  Учасники технопарку мають змогу отримати нові знання та навички, обмінятися інноваційним досвідом серед кращих педагогів міста та дізнатися про ефективні технології навчання.

Цей захід – чудова нагода для кожного учасника перейняти щось нове і принести новації до власного освітнього закладу. Мета проведення такого заходу – підвищення рівня кваліфікації та професіоналізму педагогічних і управлінських кадрів Маріуполя, залучення педагогів міста, регіону до інноваційної діяльності та модернізації освіти. Все це має сприяти покращенню рівня освіти в місті та регіоні загалом.

Маріупольський центр розвитку стартапів – головна новація регіону за останні роки

Без перебільшення, Маріуполь – таки місто новацій, привабливе для молоді і свіжих ідей. Всі останні головні новації за останні декілька років лише підтверджують цю думку. Однак без сумнівів головна новація Маріупольського краю за останні роки – це центр розвитку стартапів.

“1991 Mariupol” – саме таку назву отримав перший на Східній Україні центр розвитку стартапів, який було засновано в рамках інвестиційного форуму в Маріуполі. “1991 Mariupol” стало чудовою платформою для зустрічі інноваторів, молодих талантів, активних громадян, представників місцевої влади, бізнесу та інвесторів. Тут працює вже маса навчальних програм для підтримки IT-стартапів і з кожним роком кількість таких навчальних програм лише зростає. Таку платформу створювали для того, щоб об’єднати всіх маріупольських професіоналів в потужні команди для створення унікального інноваційного продукту.

Про маріупольський центр розвитку стартапів детальніше – тут.

Сподіваємося, що Маріуполь і надалі дивуватиме цілу країну крутими інноваціями та розробками.

Знай наших!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.