Субота, 22 Червня, 2024

У Маріуполі почнуть реставрувати історичні будинки

Цього року може розпочатися реставрація будівлі палацу культури «Молодіжний», який нині називають «Отель Континенталь» та фасадів будинків зі шпилями біля драматичного театру. Про це повідомив заступник міського голови Олександр Кочурін. Далі на mariupol-future.

Маріуполь планує взяти участь в президентській програмі з відновлення історичних будівель «Велика реставрація». Міська рада вже подала заявку.

«Буквально вчора ми заповнили заявку та спеціальну таблицю. Ми визначили 40 об’єктів. Цього року можуть бути відновлені два», – розповів Олександр Кочурін.

У міській раді сформували список об’єктів, які можуть бути відреставровані. Над цим працювали разом з архітекторами, краєзнавцями та істориками. Визначали форму власності та обсяг робіт.

В першу чергу роботи проводитимуть в центрі сучасного мистецтва «Отель Континенталь». Ця будівля – національний пам’ятник архітектури. Про те, що фасади потребують оновлення стало відомо ще півтора роки тому. На черзі – і будинки зі шпилями, що біля театру.

«На ці проекти вже готовий кошторис та уся документація. Експертні звіти та є вартість. Нас запросили на зустріч в Міністерстві культури», – повідомив Олександр Кочурін.

Наступними у списку будівлі, які потраплять під реставрацію на наступні роки. Це лікеро-горілчаний завод, що розташований в Центральному районі, та руїни синагоги.

Нагадаємо, минулого року Донецька область не брала участь в державній програмі «Велика реставрація». Тому у Маріуполі сподіваються на підтримку.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.