П’ятниця, 24 Травня, 2024

Оцінка якості деревини перед торгами

Найпопулярніший сучасний напрямок в електронній торгівлі – продаж лісових продуктів. Велика кількість ресурсів, переважно у західній частині України, викликала широкий інтерес до їх використання. Але ще недавно, у 2019 році, у реалізації лісоматеріалів були недоліки через відсутність прозорого формування цін. Більшість відносин регламентувалася прямим договором, яким складно було відстежувати вартість послуг.

Необроблена деревина завжди має величезний попит у більшості галузей економіки в сфері подальшого перероблення чи використання сировини, але потрібно знати, як оцінити якість деревини до електронних торгів. Загальну інформацію можна отримати тут https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/electric-power/indexes/ .

Вибір необхідного класу та породи дерева

Якщо необхідно придбати деревину, можна обрати з-поміж листяних і хвойних порід різного ступеня твердості. 

Необроблена деревина є природним матеріалом, тому абсолютно ідеальні екземпляри правильної форми, без нерівностей та дефектів, з повністю виключеними випадками паразитарного пошкодження, а також такі, що мають непорушність структури та кольору, зустрічаються дуже нечасто.

Відповідно до природних особливостей деревини, що пропонуються на електронному ринку, вони розподілені за класами для більшої адаптивності серед покупців. Є можливість придбання сировини різних категорій.

  1. Елітна перша категорія якості (найцінніша вишукана деревина не більше, ніж з двома сучками в метрі один від одного або без них, має мінімум 90% поверхні без тріщин та волокон з відхиленням від прямої не більше 5 градусів) – застосовується у виготовленні преміального продукту.
  2. Друга категорія має типовий колір, без іржі та механічного пошкодження, без сучків, три чверті її довжини повинні бути без тріщин. Використовується для потреб будівельної та меблевої промисловості.
  3. Третя категорія не повинна мати більше, ніж три пошкодження шкідником і старих ділянок на погонному метрі. Можуть бути сучки діаметром менше ніж 20 мм, тріщини до 1 мм, але довжина їх не має перевищувати третини загальної довжини, можливі краплі іншого кольору або механічні пошкодження. Ця сировина підійде для спорудження лазні, сауни, альтанки.
  4. У четвертій категорії якості присутні різні кольорові відтінки, волокна деревини з відхиленнями, сучки, тріщини – це дешева сировина для упакування продукції.
  5. До п’ятої категорії відносяться листові пиломатеріали, виробництво фанери, дерев’яних плит, піддонів та опалубки. Ці продукти не потребують якісних компонентів. 

Серед офіційних ресурсів розміщення пропозицій щодо закупівлі деревини є Українська Універсальна Біржа (УУБ). Компанія отримала акредитацію і є однією із найзручніших платформ для електронних торгів. Після реєстрації в системі УУБ компанії зможуть отримати пропозиції щодо участі у торгах, а також актуальні ціни на види дерева, які є предметами закупівель. Дерева хвойного типу, зазвичай, продаються за вищими цінами, ніж дерева листового типу. Однак і окремі види дерев, такі як ясен, дуб, також можуть мати високі цінності через особливу міцність волокна.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.