Четвер, 28 Березня, 2024

Топ маріупольських інновацій і стартапів, про які має знати кожен

Маріуполь – справжній рай для розвитку ІТ та стартапів в Україні, а також це чудове місто для впроваджень та різноманітних інновацій. Як показали останні роки, недаремно саме в Маріуполі відкрили сучасний інноваційний Центр розвитку стартапів, який став прикладом для всієї країни, пише сайт mariupol-future.com.ua.

Так, за останні роки в нашому місті запустили чимало цікавих проєктів, про які має знати кожен маріуполець, аби знати і пишатися рідним містом та його талановитими вихідцями. До вашої уваги – топ найкрутіших інновацій в Маріуполі за останні роки.

“В’юнко” – інноваційний сервіс доставки, розроблений в Маріуполі

“В’юнко” – одна з крутих інновацій в Маріуполі, сучасний інноваційний сервіс доставки, над розробкою якого працювала команда з десяти студентів. Команда молодих талановитих студентів Маріуполя – це учасники інкубаційної програми “Urban Tech”, яка триває на базі Центру розвитку стартапів 1991 Mariupol, про який ми згадували вище.

За допомогою інноваційного сервісу доставки в Маріуполі можна буде замовити продукти, ліки та товари для дітей, що є дуже важливим в часи карантину. “В’юнко” – це такий собі персонаж-ассистент, інтегрований в систему, завдання якого – створювати актуальні пропозиції на основі дружніх скриптів. “В’юнко” – це ще й соціально корисна річ, адже додаток буде містити соціальну складову – безкоштовну доставку для людей з інвалідністю та людей пенсійного віку тощо.

Така інновація в Маріуполі має суттєво покращити становище з доставкою в місті, а також значно полегшити життя маріупольцям, зробити його комфортнішим для кожного.

Інноваційний аналітичний центр – головне впровадження заради безпеки міста

Дуже важливою в наш час є безпека для кожного громадянина нашого міста. Дбаючи про безпеку всіх маріупольців, тут в 2016 році запустили до роботи інноваціний аналітичний центр, покликаний піклуватися про безпеку наших громадян будь-де і будь-коли.

Така система працює на базі Єдиного сервісно-аналітичного центру (UASC), створеного при управлінні поліції Донеччини. Центр – поки єдиний в Україні, а за рівнем свого технічного забезпечення – четвертий у світі, про що ще на відкритті центру заговорив Арсен Аваков.

Система працює практично бездоганно: дозволяє ефективно фіксувати і обробляти досить значні масиви інформації одразу за кількома параметрами. До них входять: оточуюча обстановка (пора доби, погодні умови), обробка інформації про тип, марку, модель і колір автомобіля, його номерний знак. Крім того, система дозволяє проводити пошук збігів за обличчями, що в наш час особливо важлива річ, необхідна при пошуках злочинців правоохоронними органами.

Інноваційний проєкт з утилізації пластикових відходів – також розробка маріупольців

Дуже важливою в наш час є турбота про екологію і стан навколишнього середовища. Про це пам’ятає небайдужа маріупольська молодь – наприклад, кілька років тому маріупольська школярка презентувала всьому світові свій інноваційний проєкт з утилізації пластикових відходів.

Так, чотирнадцятилітня дівчинка з Маріуполя з таким своїм проєктом посіла друге місце у світі на олімпіаді з біології в Нідерландах.

Таке відкриття – справжній прорив у світі, адже дівчинка змогла знайти личинки різних жуків які без проблем можуть поїдати пластик — пляшки, пакети, пластмасу.

“Vahta” – крута ІТ-розробка маріупольців, яка стала переможцем місцевого конкурсу стартапів

На потужному конкурсі стартапів в Маріуполі перемогу здобула ще одна крута розробка місцевих програмістів – ““Vahta”. Розробка являє собою мобільний додаток, який за допомогою QR-коду підраховує кількість відвідувачів події, а також підрахувати кількість людей на подій в конкретний момент.

Такий крутий додаток може стати в нагоду кожному і дуже скор вийде далеко за межі всеукраїнського ринку. За словами засновника стартапу, ідея створити систему контролю, яка не підводить, з’явилася як реакція на паперові відомості з підписами на минулому місці роботи.

“Vahta” — це застосунок, в якому компанія може створити корпоративний акаунт та збирати статистику про робочий час своїх співробітників. Без складного та дорогого обладнання, ризику із паперовою звітністю та з комфортними сервісами для користувачів: новинами, чатом, можливістю створювати події та знаходити компаньйонів для них”, – розповіли засновники проєкту.

Інноваційний метод виявлення метастаз на ранніх стадіях онкозахворювань – ще одна розробка маріупольців

Маріупольці дивують своїми розробками не тільки рідну країну, а й цілий світ. Так, кілька років тому на конкурсі інновацій в Сінгапурі дівчинка з Маріуполя підкорила цілий світ своєю розробкою – це метод виявлення метастаз на ранніх стадіях онкозахворювань. Він уже не перший рік успішно застосовується у Маріупольському онкодиспансері.

За цю свою розробку дівчина здобула нагороду “Найкращий серед найкращих” на інноваційному конкурсі. Там представляли унікальні розробки, спрямовані на покращення якості життя людей.

Медичний портал міста Маріуполь – ще одна важлива інновація

Кілька років тому у Маріуполі запрацювала ще одна важлива інновація – медичний портал міста, спільний проєкт управління охорони здоров’я та ІТ-департаменту Маріупольської міської ради, а також однієї з великих маріупольських компаній.

Одне із завдань такого медичного порталу – підвищити рівень інформування населення про систему охорони здоров’я нашого міста. Тут зібрано всю інформацію про медиків та медичні установи нашого міста, а також статті про профілактичні засоби, які дозволяють зберегти здоров’я і не допустити поширення небезпечних захворювань.

Так, місто Маріуполь розвивається просто шаленими темпами. Хтозна – можливо, невдовзі саме наше місто стане найбажанішим і найпривабливішим для життя українців.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.