Субота, 27 Квітня, 2024

У Маріупольському районі готуються до масштабних реконструкцій. Які об’єкти оновлять?

Наступного року мають розпочати реалізацію проектів в Сартанській, Мангушській та Нікольській громадах. Про це повідомив голова Маріупольської районної ради Степан Махсма. Далі на mariupol-future.

Усі документи розробили в самих громадах. Проекти мають подати до державної Програми з відновлення України. У Маріуполі розраховують на державне та обласне фінансування.

«Фахівці розробили проекти з кошторисною документацією та провели експертизу. Ми очікуємо на підтримку з боку Донецької ОДА та її керівника Павла Кириленка, а також Міністерства розвитку громад та територій», — зазначив Степан Махсма.

Так, в Сартані оновити міст та капітально відремонтувати школу. Міст через річку Кальчик з’єднує центр з іншими населеними пунктами. Його збудували 70 років тому. З того часу – не ремонтували. Вартість робіт попередньо розраховано на понад 75 тисяч гривень. 

А ось реконструкція школи може обійтися в майже 140 мільйонів гривень. За проектом, окрім внутрішніх робіт, будівлю планують утеплити, оновити фасад та дах, облаштувати подвір’я. Нині в цій школі навчаються тисяча учнів. Після ремонту вона стане опорною в районі.

Оновити планують і школу в Мангушській громаді у селищі Ялта. Вирішили зайнятися системою опалення, усіма мережами. Також будівлю утеплять та замінять дах. Також хочуть закупити нову техніку та обладнання для уроків. Коштуватимуть такі зміни понад 100 мільйонів гривень.

А в самому Мангуші планують капітально відремонтувати стадіон «Колос». Після реконструкції там мають відкрити спортивний майданчик з полями для футболу, волейбольний майданчик, тенісний та баскетбольний. Залишать місце і для тренажерів. Вартість – понад 40 мільйонів гривень.

Подбають про спорт і в Нікольському. Там хочуть збудувати фізкультурно-оздоровчий комплекс. Також в Нікольському мають оновити мистецьку школу, центральну лікарню та збудувати пожежне депо.

«Мешканці району не можуть постійно їздити на лікування до Маріуполя. Ми маємо на місці надати якісну послугу, а без сучасного обладнання та умов – це неможливо»,  – розповів Степан Махсма.

Але подальший розвиток цих планів залежить від державного керівництва. Бо самостійно таке фінансування громади не зможуть втілити.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.