П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Весілля у Вежі. Як маріупольці можуть одружитися в символі міста

На День Святого Валентина у водонапірній Вежі відсвяткували весілля. Незвичайна локація вперше за свою 110-річну історію приймала молодят. Далі на mariupol-future.

Шлюб за добу

З 2016 року в Україні існує послуга “Шлюб за добу” за підтримки Міністерства юстиції України та при співпраці з РАЦС. «Шлюб за добу» – це експрес-послуга реєстрації шлюбу без черг, що передбачає спрощену процедуру оформлення документів. Свідоцтво про шлюб та реєстрацію в книзі записів актів громадянського стану можна отримати протягом 24 годин з моменту оформлення документів.

Щоб скористатися послугою «Шлюб за добу», потрібно зробити кілька кроків:

  • звернутися до менеджера проекту;
  • вибрати дату і час державної реєстрації шлюбу;
  • укласти цивільно-правовий договір про надання послуги.

Список необхідних документів:

  • Паспорт громадянина України (при наданні id-картки додатково подається додаток № 13 «Довідка про реєстрацію місця проживання особи»);
  • Військовий квиток (для військовозобов’язаних осіб);
  • Ідентифікаційний код;

Особи, в яких було вилучено паспорт громадянина України, у зв’язку з взяттям на консульський облік в іншій державі, надають паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відповідною відміткою про це в паспорті;

Якщо особа раніше перебувала в шлюбі, то додатково надається документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, видане на ім’я замовника; рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили з відміткою; свідоцтво про смерть одного з подружжя; висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним тощо).

На вибір майбутніх молодят є три види комплексних послуг.

  • Пакет «Базовий» (вартість від 500 грн): подача заяви, реєстрація шлюбу представником Державної РАГС, церемонія без участі гостей, музичний супровід.
  • Пакет «Стандарт» (вартість від 1500 грн): подача заяви, урочиста реєстрація шлюбу, можливість бронювання дати і часу її проведення, церемонія за участю гостей (до 6 осіб), обкладинка для свідоцтва про шлюб, музичний супровід.
  • Пакет «Преміум» (вартістю 4000 грн): подача заяви, урочиста реєстрація шлюбу, бронювання дати і часу її проведення, церемонія на даху «Мультицентру» за участю гостей (до 30 осіб), обкладинка для свідоцтва про шлюб, подарунковий букет квітів, музичний супровід.

Одружитися за 24 години у Маріуполі

Проєкт у Маріуполі почав працювати 3 серпня 2016 року. Тоді одночасно одружилися 8 пар, а привітати молодят приїхав мер міста Вадим Бойченко. Відбувалася церемонія в палаці культури “Молодіжний”.

З 2020 году одружитися за добу можливо на базі соціального офісу «Мультицентр». Весільна церемонія там відбувається в новому форматі:  святкова локація розташувалася на панорамному даху будівлі. 

Дану ініціативу реалізувало ККП «m.EHUB», завдяки пілотному проєкту Міністерства юстиції України та при співпраці з РАЦС. 

«Тепер заповітне «Так» можна сказати під відкритим небом, такі сценарії весільних торжеств популярні в Європі. Також в рамках проєкту можна на місці вибрати весільні аксесуари, букет нареченої та послуги фотографа. З учорашнього дня вже видано два свідоцтва про шлюб. Перша Повноформатна церемонія проходить сьогодні. В умовах чинного карантину ми тимчасово скоротили кількість гостей», – розповіла організатор громадських заходів ККП «m.EHUB» Діана Новикова.

Нова локація для весілля 

У День закоханих 11 пар об’єднали серця, скориставшись послугою «Шлюб за добу». 10 з них одружилися у Лівобережному Мультицентрі. А ще одна щаслива пара побралася у культурно-туристичному центрі “Вежа”. Тут уперше провели справжню весільну церемонію. Аби закохані та їхні рідні сповна відчули атмосферу найромантичнішого дня року, поверхи історичної будівлі прикрасили весільним декором, організували музичний супровід і облаштували комфортне перебування гостей. Представниця РАГСу провела офіційну реєстрацію в історичному місці, що височіє в центрі Маріуполя. Тут молодятам і вручили свідоцтво про шлюб. 

Тепер за спеціальну плату можливо скористатися новою послугою та одружитися в символі міста. До речі, Вежа і до цього користувалася популярністю серед молодят, які проводили в будівлі весільні фотосесії.

Чому Вежа – це кльово

Сьогодні «Вежа» – будівля водонапірної вежі, один з туристичних символів Маріуполя. Це візитна картка та історична спадщина міста. За свою більш ніж 100-річну історію вона пережила чимало трансформацій. 

Водонапірна вежа будувалася за проєктом відомого архітектора Віктора Нільсена протягом двох років. Будівництво завершилося у 1910 році. До 1930 року населення міста виросло до 150 тисяч осіб, тому почали будувати новий водогін. Потреба в вежі відпала, в будівлю заселили пожежну частину. В 1950х роках пожежна чатина переїхала, а в будівлі на магато років розміщувалися склади. Вежа занепадала і руйнувалася. У 1983 році їй присвоїли статус пам’ятника архітектури місцевого значення: тут навіть хотіли відкрити виставкову залу, але ці плани не виповнилися. У 90-і та 2000-і роки тут розміщувалося відділення одного з банків. Потім – структурні підрозділи Маріупольської міської ради.

До 240-річчя міста Марії у 2018 році колишню водонапірну вежу відреставрували і наповнили новими смислами. Вона перетворилася в культурно-туристичний центр «Вежа». Тут розмістилася сучасний відкритий простір для спілкування та обговорення. На регулярній основі проводяться, екскурсії, виставки, покази кіно, діє книжковий клуб. 

Кожен поверх “Вежі” має свою ідею: на першому розміщується сувенірна лавка, 2 поверх – це коворкінг, третій – лекторій, четвертий – зал для кінопоказів, п’ятий – відкрита бібліотека, а шостий оглядовий майданчик.

Висота будівлі 33 метри, розміщується вона у центрі міста, тому краєвид з неї називають найкращим у Маріуполі: з шостого поверху видно море та майже всі райони. Тут проводять свої дослідження астрономічні клуби.

Особливий інтерес у відвідувачів викликають 3-D тури і оглядовий майданчик з телескопом. На згадку про відвідини «Вежі» можна придбати сувенір – брендову продукцію міста. 

«Вежа» стала одним з найулюбленіших місць маріупольців і гостей міста. Її відвідали майже 100 тисяч осіб. Тепер Вежа може стати частиною романтичної історії молодят.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.