П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Поп-арт галереї у покинутих будівлях Маріуполя

На початку березня творча молодь Маріуполя отримала перемогу у конкурсі “Художник і місто”, на якому представили кращий художній проєкт. Головний приз – тисяча доларів на реалізацію задуму в рідному місті. Конкурс був організований громадською організацією “Культпрожектор” (Запоріжжя) за підтримки США посольства в Україні. За приз боролися команди талановитої молоді з чотирьох найбільших міст України – Маріуполя, Кривого Рогу, Запоріжжя та Херсона, пише mariupol-future.com.ua.

Детальніше про проєкт маріупольців

Більше 150 молодих художників віком від 16 до 22 років проходили навчання у кращих фахівців у сфері культури і мистецтва. Там вони дізнались, звідки черпати натхнення для нових ідей, як вести проєкти і залучати інвесторів. Для художнього розвитку українських міст було відібрано 53 проєкти, з них 15 дійшли до фінальної презентації та 8 – до завершального форум-баттла.

Команда з Маріуполя, до якої увійшли Сергій Лисюра, Єва Сигачева, Валерія Павленко, Кіра Есмонд, Павло Степаненко, представила на конкурсі проєкт під інтригуючою назвою “Сліпі плями”. Його мета – прикрасити стіни покинутих будівель барвистими і стильними поп-арт галереями з роботами маловідомих, але дуже талановитих художників.

Втілення ідеї у масштабний проєкт відбулось за підтримки директора популярної в місті арт-платформи “ТЮ” Діана Берг. Під кураторством ОО “Культпрожектора” були відібрані місця, які гідні уваги місцевих жителів та гостей міста.

Високу оцінку маріупольська команда отримала від члена жюрі Павла Гудимова – відомого музиканта, колекціонера, архітектора і засновника арт-центра “Я Галерея” у Львові та Києві. Він назвав проєкт “Сліпі плями” життєздатним і актуальним для втілення не лише у Маріуполі, але і в інших містах.

Де буде реалізований проєкт 

Проєкт у форматі поп-арт припускає високу транспортабельність експозиції, тому виставки можна проводити в різних місцях. Окрім демонстрації любительських робіт у сфері мистецтва, заплановані також незабутній дрейф містом разом з маріупольським режисером Сашею Протягом та запуск сайту з інтерактивною картою покинутих будівель.

Одна з учасниць команди Єва Сигачева розповіла, що проєкт проходитиме на трьох локаціях – у покинутій будівлі в центрі міста, на сцені в старому парку ім. Петровського у Кальміуському районі та у вагонах потягу, розташованого поблизу міського пляжу.

Нагадаємо, склад зруйнованого потягу “Київ-Луганськ” знаходиться на рейках перед морем з середини червня 2019 року. Він не лише заважає жителям та гостям міста добиратися до пляжу, але і псує загальний вигляд приморського бульвару. Усі вікна в потягу вибиті, двері проржавіли, усередини вагони завалені сміттям, полиці зірвані. Представники прес-служби Донецького відділення “Укрзализниці” повідомили, що вагони готують до списання, проте сам процес займає досить довгий час. Проведення мистецьких заходів у подібних місцях допоможе звернути увагу громадськості до незадовільного стану набережної міста.

Проєкт “Сліпі плями” стартує з грандіозного відкриття виставки “Місто Сонця. Ідеальний світ. Утопія” за адресою: вулиця Фонтанна, 46. Захід почнеться у 14 годині 20 березня. Дати наступних виставок будуть відомі пізніше.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.