П’ятниця, 24 Травня, 2024

Маріуполь – культурна столиця України

Ще років 15 тому Маріуполь можна було назвати лише металургійною столицею України. Зараз же все кардинально змінилось. І наше місто є лідером по кількості інвестицій, реконструкцій та будівництву нових масштабних проектів. Більше того, місто розвивається в культурному напрямку: проходять музичні фестивалі, відкривають сучасні виставки картин, з’являються новітні хаби за інтересами, активно розвивається спорт. Далі на mariupol-future.com.ua.

Сьогодні кожний маріуполець має змогу поринути в культурне життя міста. І ось невеликий опис цікавинок, який вам стане у пригоді для відпочинку або для екскурсії гостям Маріуполя.

Маріуполь туристичний

Насамперед хочеться відзначити заслуги культурно-туристичного центру «Вежа» (вул.Архітектора Нільсена, 34), який відкриває свої двері для художніх виставок, презентацій книг та організовує неймовірно цікаві екскурсії містом. Разом з «Вежею» ви можете відвідати сучасні мурали, старовинні пам’ятки міста та дізнатися історію Маріуполя. 

Майже кожного дня організуються тематичні екскурсії Маріуполем,  передмістям і навіть морем влітку. Дізнатися додаткову інформацію чи попередньо записатися на екскурсії можна за телефоном культурно-туристичного центру «Вежа»: +380976184085.

Маріуполь історичний

Маріуполь має багату історію та поважний вік. На сьогодні йому виповнилося 243 роки. Тому прогулянка старими вуличками міста принести вам неабияку насолоду. Ви зможете побачити і маєтки ХІХ століття,  і старі купецькі дома з арками, і зруйновану синагогу, і неймовірні старовинні парадні двері, які збереглися до наших часів. А також – вас захопить маршрут з  декількох брущатих доріг міста, які є нетиповими для наших країв. 

Цікаве історичне місце було нещодавно відреставроване та перетворилося на ресторан – Таверна Легенд «Натан Рябінкін». Знаходиться на одній із старійших вулиць міста (вул.Георгіївська, 11, телефон: +380671105711). Назване на честь відомого маріупольського купця. За наявними даними, у цьому приміщенні в різні часи був і винний льох, і комора, і стайня. Цікаво, що зараз у ресторані збережена атмосфера початку ХХ століття та пригощають блюдами тієї епохи. На стінах можна побачити цеглини з клеймом заводу-виробника, яким вже понад 100 років. А також – вантажні дзеркало та піаніно. Надзвичайно гарно вписані до інтер’єру дерев’яні столи та подібні до старих кресла та дивани.

Маріуполь культурний

Наше місто зараз, як ніколи, приймає багато виставок. Їх можна побачити в культурно-туристичному центрі «Вежа» та музеях міста. А незабаром до ансамблю існуючих музеїв приєднається новітній Музей науки, ремонт якого наразі триває.

Також неймовірну кількість фестивалів збирає Маріуполь: музичні, театральні, книжкові, екологічні, історичні і навіть фестивалі їжі.

Маріупольский драматичний театр (Театральна площа, 1)  та Маріупольська камерна філармонія (пр.Металургів, 52) раді вітати горожан. На їх сценах можна побачити не лише місцевих акторів та музикантів, а – й з інших куточків України та закордону.

Неабияким успіхом користується відреставрований Центр сучасного мистецтва «Готель Континенталь» (вул.Харлампіївська, 17). Тут можна відвідати сучасні вистави від аматорських колективів акторів, ознайомитися з історію будівлі, прийняти участь в вечірках на подвір’ї, позайматися в творчих гуртках, провести оригінальну фото сесію та навіть одружитися в рамках проекту «Шлюб за добу».

Маріуполь сучасний

Якщо вас цікавить більш сучасний відпочинок, то нові парки міста будуть ідеальним варіантом: Ювілейний ім.Гурова, «Веселка», біля Драматичного театру та біля площи Свободи. Усі вони мають красивий дизайн та ландшафт, зони відпочинку, фонтани, фудкорти та європейські дитячі майданчики.

Маріуполь морський

Окремої уваги заслуговує узбережжя Азовського моря у нашому місті. Найближчим часом будуть відремонтовані усі пляжі, з’явиться фунікулер та новітній аквапарк. А зараз вже можна насолодитися прогулянкою пірсом, кораблем або навіть скористатися послугами морського таксі.

Дійсно, наше місто зараз на піку зростання. Дуже цікаво спостерігати за його розвитком та не соромно назвати його культурною столицею України.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.