П’ятниця, 24 Травня, 2024

У Маріуполі можуть скасувати постачання гарячої води

Опалювальний сезон у місті стартував ще місяць тому, але гарячої води в кранах і досі немає. У міськраді коментують, що і досі не вирішили, чи постачати послугу, через нове законодавство, пише mariupol-future.com.ua.

Наприкінці 2020 року Верховна Рада ухвалила закон, який розділив послуги в тарифі «Тепломереж». А в жовтні цього року постанова Кабміну про публічні договори додала роботи комунальним підприємствам. Так в платіжках з’явився рядок про абонентську плату. Але ця вартість і раніше була в структурі тарифу, наголошують фахівці.

«Наразі у нас тариф за теплопостачання 2133. Із них 33 і є абонплата», – пояснив директор департаменту з питань управління енергетичними підприємствами міської ради Костянтин Пісмарьов.

За постачання гарячої води на підприємстві також будуть вимушені нараховувати абонентську плату. Але через те, що система централізована, то платитимуть навіть ті, хто від гарячої води відмовився.

«Ми не можемо постачати воду одній людині, наприклад, як і опалення. Тому ми будемо зобов’язані законодавчо нараховувати абонентську плату всім абонентам. Поки це питання на обговоренні», – розповів перший заступник міського голови Михайло Когут.

У міськраді підрахували, щорічно від гарячого водопостачання відмовляються 15 тисяч містян. На сьогодні нею користуються лише 10% абонентів. Проте у «Тепломережі» визнають, надають послугу неякісно. Бо система потребувала заміни ще 5 років тому. На той час це коштувало 100 мільйонів гривень.

Тому поки вирішують це питання разом з депутатами та головами ОСББ та керівними компаніями. Розглядають можливість повного відключення міста від гарячої води. Якщо таке рішення ухвалять, то тим, хто не взмозі придбати бойлер через нестачу коштів, обіцяють допомогти. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.