П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Електронний квиток у Маріуполі: як працює

У Маріуполі, як і в інших великих містах України, впроваджують електронний квиток. Пілотний проект запрацює впродовж місяця на автобусному маршруті 16 А. Про це повідомив директор департаменту транспорту і зв’язку міської ради Василь Клат. Технологія дозволить міській владі отримувати інформацію про транспортні потоки, оптимізувати маршрути і покрити пільги за реальними розрахунками, перевіривши, наприклад, чи проїхав транспорт по призначеному маршруту, пише mariupol-future.com.ua.

У чому полягає суть нововведення

Законопроєкт передбачає відмову від готівкового грошового розрахунку і перехід на електронний квиток. Органи місцевого самоврядування зможуть організувати автоматизовану систему оплати проїзду, заборонити розрахунок готівковими коштами та повністю відмовитися від звичайних паперових квитків.

Технологію протестують упродовж кількох місяців. Потім представники профільного департаменту проведуть аналіз роботи електронного квитка і запровадять його на всіх міських маршрутах.

Нагадаємо, зараз в Маріуполі діє технологія безконтактних платежів. У міському транспорті знаходиться наклейка з QR-кодом “Приватбанку”. Скористатися нею можуть користувачі мобільного додатка “Приват24”. Надалі у городян з’явиться можливість здійснювати оплату безконтактною банківською карткою або будь-яким пристроєм із функцією NFC.

Як працюватиме нововведення

Коли запрацює електронна система, пасажир повинен буде зареєструвати або купити проїзну картку, яку в майбутньому необхідно поповнювати. На вході в транспортний засіб слід прикласти її до валідатору (зчитувальному пристрою) для зняття суми за поїздку. Оплата може бути зроблена як за одну поїздку, так і за умовні півгодини-година користування транспортом. Поповнити картку можна буде в терміналі, касах магазинів, за допомогою SMS та інтернет-банкінгу.

Якщо пасажир не зробить плату за проїзд, він ризикує потрапити на контролера та отримати штраф у двадцятикратному розмірі від вартості проїзду.

Наслідки впровадження нової системи

З впровадженням електронної системи всi кондуктори будуть звільнені. У зв’язку з цим місцеві жителі стурбовані питанням: хто здійснюватиме контроль за порядком в салоні. Василь Клат відмітив, що електронними платіжними засобами користуються у всьому світі, а контролювати інциденти в салоні транспорту будуть відеокамери і правоохоронці.

Раніше повідомлялося, що кондуктори отримають мобільні валідатори – пристрої для прийому готівкових коштів. Також їм видадуть спеціальну картку, щоб працівники транспорту могли проводити оплату через валидатор. Такий спосіб буде протестований в ході експериментального проекту. Фахівці налаштують і саме програмне забезпечення. Разом з впровадженням Е-квитка пільговикам для безкоштовного проїзду планують видати спеціальні картки.

Нагадаємо, експериментальний проект електронного квитка вводять на всі види громадського транспорту та залізничне внутрішнє сполучення.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.