Один із найкращих способів забезпечити своє фінансове майбутнє — це інвестувати, і один із найкращих способів інвестування — у довгостроковій перспективі. Можливо, останні кілька років було привабливо відмовитися від довгострокового підходу і погнатися за швидкою віддачею. Але за нинішніх високих оцінок ринку як ніколи важливо зосередитися на довгостроковому інвестуванні, дотримуючись свого плану гри.
Тому, щоб цей план скласти з максимальною віддачею, буде запропоновано три найкращі довгострокові інвестиції.
Найкращі довгострокові інвестиції:
- Акціонерні фонди
- Криптовалюти
- Державні цінні папери
Акціонерні фонди
Мінімальні інвестиції: ETF, вартість однієї акції; взаємні фонди, 1000 доларів та вище
Стабільність/ рівень ризику: від низького до помірного стабільність / від помірного до високого ризику
Рівень ліквідності: високий
Транзакційні витрати: ETF, відсутні; Взаємні фонди, 0% – 3%
Як інвестувати
Ви можете придбати акції у фондових ринках через онлайн-брокерів. Можна ухвалити рішення інвестувати або у взаємні фонди, або у ETF. Взаємні фонди зазвичай є активно керовані портфелі, які намагаються перевершити ринок (хоча це рідко вдається). ETF – це, як правило, індексні фонди. Замість того, щоб активно торгувати цінними паперами у фонді, вони натомість зіставляють портфель із базовим індексом, таким як S&P 500.
Вигоди
Згідно з індексом S&P 500, прибутковість акцій за останні 50 років становила в середньому 10% на рік. Ви можете скористатися перевагами цього зростання, інвестувавши в індексний фонд ETF, прив’язаний до S&P 500. ETF також можна торгувати без комісій та лише за одну акцію ETF. І оскільки вони рідко торгують акціями, приріст капіталу, який вони генерують, зазвичай буде довгостроковим, що дає перевагу у вигляді нижчих ставок довгострокового податку на приріст капіталу.
Недоліки
Прибутковість у 10% — це лише середнє значення, і воно не змінюється рік у рік. У вас можуть бути певні роки, коли ви втрачаєте 20% чи 30%. Це повністю довгострокова гра. Крім того, майте на увазі, що взаємні фонди вимагають мінімальних інвестицій у розмірі не менше ніж $1000 і часто мають комісійні збори від 1% до 3%.
Криптовалюти
Мінімальні інвестиції: $1 і вище
Стабільність/рівень ризику: низька стабільність/високий ризик
Рівень ліквідності: від помірного до високого
Транзакційні витрати: від 0 до 5%, залежно від криптовалюти
Як інвестувати
Найпоширеніший спосіб інвестування через централізовані криптобіржі. Така криптобіржа відкриває багато інструментів для інвестування: від купівлі-продажу до опціонів.
Вигоди
Криптовалюта вважається альтернативним активом, який є диверсифікацією порівняно з більш традиційними фінансовими активами, такими як акції та облігації. Деякі люди вважають, що криптовалюта – це наступний розділ в історії грошей, а це означає, що одного разу вона може замінити традиційні валюти. Але досі найбільшою перевагою було фантастичне підвищення цін, що пішло на користь тим, хто прийшов раніше і продав ближче до вершини.
Недоліки
На відміну більшості інших активів, криптовалюта нічим не підкріплена. Це означає відсутність державної підтримки, жодних банків, корпорацій чи фізичних активів. Крім того, коливання цін означають, що ви можете втратити багато грошей, якщо купуватимете поблизу вершини і продавати після значного зниження.
Державні цінні папери
Мінімальні інвестиції: $5 — $100, залежно від держави, де ви проживаєте
Стабільність/рівень ризику: висока стабільність / ризик від низького до помірного
Рівень ліквідності: високий
Транзакційні витрати: відсутні
Як інвестувати
Ви можете інвестувати у цінні папери, забезпечені урядом будь-якої держави через Казначейство безпосередньо. Мінімальні інвестиції становлять від $5 до $100, і ви можете вибрати цінні папери терміном від чотирьох тижнів до 30 років. Чимало інвестиційних брокерів також пропонують цінні папери Казначейства США.
Вигоди
Основна вартість цінних паперів гарантується урядом, якщо вони утримуються до погашення. За цінними паперами також виплачуються вищі відсоткові ставки, ніж у чайових, хоча вони не скориговані з урахуванням інфляції. Оскільки цінних паперів випущено урядом, відсотки, сплачувані з них, звільняються від державного прибуткового податку.
Недоліки
Ставки, що виплачуються за цінними паперами, забезпеченими урядом США, можуть виявитися недостатніми для обліку інфляції. Цінні папери з терміном погашення понад 10 років також схильні до коливань ринкової вартості, заснованих на змінах відсоткових ставок. Наприклад, зростаючі ставки призводять до зниження вартості довгострокових казначейських облігацій.