П’ятниця, 24 Травня, 2024

В парку імені Гурова встановлять інсталяції присвячені „Курячому богу”

В Маріуполі буде втілено один із найцікавіших арт проектів. В якості бази для образу майстри візьмуть стародавнього амулету “Курячого бога” або ж “Боглаза” – це камінь з природнім отвором посередині, який має властивість приносити вдачу тому хто його знайшов та тримає біля себе. Далі на mariupol-future.com.ua.  

Як повідомляють організатори на своїй сторінці в фейсбуці, з цим образом пов’язано безліч легенд та традицій, на прикладі  використання у якості оберегу та амулету на удачу у починаннях та як захист від усіх хвороб.

Сліди “Курячого бога” можна також зустріти і в житті народу, що свідчить про любов людей до цього символу.

Так згідно зі стародавніми традиціями українського народу такі камінці з отвором у середині, було прийнято вішати у курятниках вважалося що вони повинні  захищати птицю від хвороби, хижих тварин та нечистої сили. В стародавні часи в язичних повір’ях слов’ян існувала легенда, що якщо подивитися крізь отвір  каменю то можна побачити богів.

Перша скульптура буде білосніжного кольору у вигляді магічного  каменя з асиметричним, за своїм розташуванням отвором, нагадуючи таким чином знайомий усім з оберіг. Оберіг який майже кожен шукав у дитинстві.

Усього ж заплановано встановити три скульптури, кожна буде мати свій сенс. Організатори також повідомили про те, що все в скульптурі ретельно продумано, навіть кожна лінія та вигин будуть мати свій сенс. Дизайн  деяких об’єктів нагадує хвилі і на це авторів арт проекту надихнуло Азовське море яке щільно пов’язано з містом Маріуполь. Але ж і щасливі камінці, які приносять удачу можна знайти лише на березі моря.

Отже, тепер в Маріуполі буде місце яке приносить щастя та удачу місту та містянам. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.