П’ятниця, 24 Травня, 2024

Настоянка календули та особливості її використання

Це досить популярний засіб, який використовують для зовнішнього та внутрішнього застосування. Настоянка календули має натуральний склад, характеризується яскраво вираженою протизапальною, протимікробною, антиоксидантною дією. Також використання настоянки календули прискорює процес загоєння ран та нормалізує кровообіг. Жителям Маріуполя буде цікаво дізнатися більше про корисні властивості та особливості використання настоянки календули.

Як виготовляють настоянку календули?

Зазвичай, для виготовлення настоянки календули використовують квітки рослини. Відомо, що в їх складі містяться такі компоненти: ефірні олії, органічні кислоти, вітамін С та багато іншого. Настоянка календули підходить для зовнішнього та внутрішнього застосування.

Засіб діє комплексно на організм, саме тому досить часто використовується при лікуванні багатьох захворювань. Наприклад, використання настоянки календули має заспокійливий вплив на нервову систему людини, а також відрізняється жовчогінним ефектом.

Особливості застосування

 1. Досить часто засіб використовують при неглибоких пошкодженнях шкіри для обробки таких ділянок. Цей засіб наносять за допомогою чистого ватного диска рівномірно на пошкоджене місце.
 2. При екземі, дерматиті, запаленні шкіри застосовують компреси, виготовлені на основі настоянки. Для цього 1 чайну ложку засобу розчиняють в 250-300 мл кип’яченої води. Завдяки отриманому розчину вдається полегшити симптоми захворювань, а також зменшити набряклість.
 3. За допомогою настоянки календули, розбавленої водою, лікують запалення в горлі та роті. Наприклад, застосовують для полоскання при тонзиліті.
 4. Засіб використовують внутрішньо у якості допоміжного лікарського препарату для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту.  Дозування та тривалість курсу може визначити лише лікар.

Попри те, що засіб має натуральний склад, краще схему та особливість застосування погодити із лікарем. Настоянка календули також має певні протипоказання, які потрібно враховувати.

Яка користь для шкіри?

При використанні настоянки календули були відзначені наступні позитивні ефекти для шкіри:

 • швидке загоєння ран;
 • зменшення чи повне усунення симптомів запалення, подразнень;
 • стимуляція регенерації шкіри, набагато швидше оновлення клітин;
 • усунення пігментних плям;
 • повернення еластичності шкірі;
 • зняття набряку;
 • усунення жирного блиску, нормалізація роботи сальних залоз;
 • антибактеріальний ефект.

Варто додати, що засіб часто використовують як основу для приготування домашніх лосьйонів для боротьби із вуграми та появою прищів.  Бажано все ж перед зовнішнім використанням такого засобу порадитися із косметологом. Фахівець, відштовхуючись від вашої ситуації, зможе запропонувати оптимальну схему використання препарату.

Де замовити настоянку календули?

Жителі Маріуполя зможуть замовити доступний та ефективний засіб в Аптеці 911. Це просто та вигідно, в чому варто переконатися самостійно.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.